19 Aralık 2009 Cumartesi

Facebook Küçük Yeniliklerle Büyük Adımlar Atıyor            Facebook, küçük görünen, fakat çok iş görecek bir yeniliğe başlamaya hazırlanıyor. 
Facebook'a e-posta ile bilgi gönderme özelliği ekleniyor. 
Eğer Facebook kullanan bir internet kullanıcısı olduğunuzu varsayarsak her gün e-postanızın gelen kutusunda oldukça fazla durum değişikliği ve benzer konuda e-posta ile karşılaşıyorsunuzdur. Bu mailler şimdiye kadar sadece bilgilendirme amaçlı kullanılıyordu. Ama yakında bu durum değişerek size gelen bu mailleri yanıtlayarak siteye bilgi aktarabilecek ve değişiklikleri gönderebileceksiniz.
            Facebook, ilk adım olarak arkadaşlarınızın yaptığı durum güncellemeleriyle gelen mailleri, e-posta ile cevaplayarak yorum yapma özelliğini etkinleştirecek. Şimdilerde az sayıda kullanıcısına açtığı özellik, halen test aşamasında olan bu uygulama ile arkadaşlarınızın durum değişikliklerine aldığınız e-postaları sadece cevaplayarak, yorumunuzu yazmanız yetecek.

Gönderilen e-posta, Facebook sunucuları tarafından açılıp ilgili durum mesajının altına sizin adınızla yorum olarak eklenebilecek.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder