2 Ocak 2010 Cumartesi

Etkinlik : Ciddi Oyna! – Sektörel Gelişim Sempozyumu


   Yıldız Teknik Üniversitesi IEEE Öğrenci Kulübü 4-5 Ocak 2010 tarihlerinde Oyun Dünyası konusunu ele alan  Sektörel Gelişim Sempozyumu düzenliyor.

    Etkinlik içeriği hakkında detaylı bilgiyi aşağıdaki yazıda bulabilirsiniz.
   Etkinlik dahilinde; birçok ülkenin yıllık bütçesinden daha büyük bütçeye sahip oyun sektöründe medya&oyun ilişkisi, programlama, görsel ve işitsel sanatların oyunlardaki yeri, satış&pazarlama, konsol pc rekabeti ve Türk oyun sektörünün geleceği ana başlıklarını incelenecek. Henüz emekleme aşamasındaki Türk oyun sektörüne katkıda bulunmak isteyen genç girişimci ve mühendisler SGS sayesinde neye nereden başlayacaklarına dair fikir edinebilecekler.
   Microsoft, Intel, Turkcell, Sobee, Heavy Iron Studios,Yoğurt Teknolojileri , TaleWorlds, EA Games gibi sektörde yer etmiş firmalardan katılan konuşmacılar sayesinde oyun dünyasıyla ilgili ilk elden bilgi almak mümkün olacak. Prof.Dr. Mutlu Binark’ın(Başkent Üniversitesi öğretim görevlisi) Oyun Dünyasını akademik boyutta ele alması , Erdem Taylan’ın sunum sırasında yapacağı gösteri çizimi ve Intel Türkiye Genel Müdürü Çiğdem Ertem’in Bilişim Sektörü’nün Oyun Dünyası’na Bakışı oturumu da organizasyon programında üstünde durulması gereken önemli noktalardan birkaçı. Bütün bunlara ek olarak; gün sonunda düzenlenen oturumda Burcu Esmersoy, Kaan Kural, Murat Kosova ve Olgun Şimşek keyifli yorumlarıyla oyunu oynayanlar tarafından irdeleyecek.
   SGS’de kariyer oturumları ve paneller haricinde salt eğlenceye de önemli ölçüde yer ayrılmış durumda. Sony PS3, Nintendo Wii, Microsoft Xbox, gibi oyun konsollarının yanı sıra oyunlar için özel olarak düzenlenmiş bilgisayarlar sayesinde oturum aralarında heyecanlı maçlar ve sürpriz turnuvalar sizleri bekliyor. OverClock’la ilgili küçük sürprizimizi de unutmamak gerek. Oyun Dünyasına ilgi duyan herkesi 4-5 Ocak 2010 tarihinde Yıldız Teknik Üniversitesi Oditoryumu’na bekliyoruz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder