17 Mayıs 2009 Pazar

Gençler-Büyükler-Yıldızlar Gençlik Kupası Okçuluk Yarışması / Samsun / 15-17 Mayıs 2009

- Bu iki sporcu kendi sporcum olduğu için değil, örnek sporcular oldukları için özellikle bu sayfaya koydum. Dinçer Ekiz; tüm imkansızlıklara ve engellemelere rağmen bu sporu tam 18 yıldan beri yapan Türkiye' deki tek okçudur. Hak ettiği halde bazı kişilerin ferdi egoları yüzünden tam dört yıl milli takıma alınmadı ama O hep birinci oldu, rekorlar kırdı hiç yılmadı. Bu işten para da kazanmadı sadece okçuluğu sevdi. Her zaman milli takım kadrosuna girmeyi başardı ama sadece yılda bir kez, yıllık iznini kullanıp mili takım kamp ve yarışmalarına katılabildi. 10 yıl evvel sahip çıkılsaydı şimdiye kadar 10 Dünya ve Avrupa madalyası getirebilirdi.İş imkanı da sağlanmadı, çünkü O Türktü, Türkiye' de bir Türk antrenör tarafından yetiştirildi, yurtışından gelmedi. Tebrikler Dinçer Ekiz.
- Yeni yetişen yıldız sporcumuz Elif Çıtlak; okçuluk sporu yaparken Kocaeli Fen Lisesi gibi çok yoğun eğitim veren bir okul kazandı. Halen de yoğun okul hayatına rağmen planlı çalışarak okçuluk sporunuda çok başarılı bir şekilde yapabiliyor, diğer öğrencilere çok güzel örnek olan Elif Çıtlak' ı da tebrik ediyoruz.

- Kocaeli' nin rekortmen milli sporcusu Dinçer Ekiz yine şampiyon oldu.
Compound yay büyük erkekler kategorisnde yarışan Dinçer hem toplam puanda
hem eleme turlarında rakipsiz şampiyon oldu
Okçuluk Federasyonunun 2009 yılı faaliyet programında yer alan Gençler-Büyükler-Yıldızlar 19 Mayıs Gençlik Kupası Okçuluk Şampiyonası, 15-17 Mayıs 2009 tarihlerinde Samsun ’da yapıldı :
\ Yarısma Sonuçları \ =

Samsun Yarışması Haberi ve Sonuçları ... >>>
( Orjinal Kaynak : http://www.kuzeyhaber.com/read.asp?id=8606 )
- Kocaeli' nin genç yeteneği Elif Çıtlak compound yay yıldız bayanlarda şampiyon oldu. Dinçer abisini örnek alan Elif, Kocaeli fen lisesinde öğrenimini sürdürüyor. Çok yoğun öğrenim hayatına rağmen planlı çalışarak okçuluk antrenmanlarını da aksatmadan yürütebiliyor. Elif de Dinçer abisi gibi hem toplam puanda hem de eleme turlarında rakipsiz şampiyon olmayı başardı.
- Federasyonun sitesinde yarışma resimleri yerine şans oyunlarının fotoğraflarını gördüm, yarışma resimleri arayanlar için ben de yarışmada çektiğim bir kaç fotoğrafı size sunmak istedim : Samsun Yarışmasından Görüntüler ve Yarışmanın Yorumu >>>

2 yorum: