31 Mart 2009 Salı

DÜNYA OKÇULUK KUPASI 1. AYAĞI, 31 MART-5 NİSAN 2009, SANTO DOMİNGO


- Neden hep onlar seviniyor da, hala biz bakıyoruz ?Resimler : FITA ' dan. -World Cup Stage 1
Santo Domingo (DOM) - 31 March-5 April 2009
Sonuçlara Bakabilirsiniz = RESULTS - NEWS - PHOTOS

- Federasyonun sitesinde bu yarışmayla ilgili hiç bilgi yok; kamp yapıldı mı, kimler yarışmaya gitti, antrenörler kim, idareci kim?


- Hiç bir konuda bilgi yok ki; 2012 olimpiyatlarına hazırlanan sporculara belli bir ücret üzerinden maaş bağlanacak, her federasyon olimpiyat programına aldıkları sporcuları bildirdi, bizimkiler hangi sporcularımızı olimpiyatlara hazırlayacaklar ve kimler tesbit edildi bilmiyoruz? Yapılan işlerin kamuoyuna duyurulması ve paylaşılması gelişen Türkiye' mizde şeffaflık ilkesi değilmidir? Artık dış Dünya' ya açılmanın zamanı gelmedi mi? Uluslararası federasyon başkanı çıkartan bir branşın artık çok yaygın bir spor dalı olması gerekmez mi? Federasyonumuzun sitesi çok kısır, insanlar beni arıyorlar okçuluk federasyonumu diye? Bizim ki blog site olmasına rağmen insanların her sorusuna cevap verebiliyor. Açık olalım, icraatlarımızı insanlarla paylaşalım; eğer bir işi doğru yapıyorsak çekinmeden söyleyebilmeliyiz. İnşaallah bu yazıyı okuduktan sonra, bu yarışmayla ilgili bir şeyleri bizlerle paylaşırlar.
- Ben yine de araştırıp FITA' nın sitesinden en azından sporcularımızın isimlerini bulabildim. Bu yarışmaya sadece recurve yay takımlarımız katılmış :

- Okçuluk Dünya kupası dört ayak üzerinden yapılır, bu dört yarışmada her kategoride en yüksek puan alan dört sporcu final yarışmasına katılır. Derece alan sporculara ödül verilir.Yani bu yarışmalarda ferdi dereceler elde edip, en yüksek puanları alıp final yarışmasına katılmak önemlidir. Final yarışması, spor kanalları başta olmak üzere bir çok TV den canlı veya banttan yayınlanır; yarışmadaki sporcuların vede ülkelerinin bir nevi reklamı yapılır.


TUR
AGDERE Bahadir- 22C Recurve Men's Individual
ERGIN Goktug- 21C Recurve Men's Individual
KARACAM Mustafa Sahin - 23C Recurve Men's Individual
CAKIR Merve - 10B Recurve Women's Individual
KAYA Selma- 9B Recurve Women's Individual
LUKLUOGLU Begul- 8B Recurve Women's Individual


Fotoğraflardan anladığım kadari ile; Antrenör Kim Young HO, İdaerici de Hakan Çakıroğlu gitmiş.

Ben bu kadarını bulabildim.
Resimler : FITA' dan. Bu resmide sizin için buldum.

- YİNE HİÇ BİR ŞEY YOK; DERECE YOK, PUAN YOK. NİYE GİDİLDİ BU YARIŞMAYA, TÜRKİYE' DE YAPILAN KAMPTA BELLİ DEĞİLMİYDİ SONUÇLAR, İLLA BU KADAR MASRAF MI GEREKİYORDU DURUM DEĞERLENDİRMESİ İÇİN?

- DOMİNGO SEYAHATİ SONA ERDİ. MİLLETİN PARASIYLA SEYAHAT ARTIK SON BULSUN. BİZDEN KESİLEN VERGİLERLE GİDİLEN BU SEYAHATLERDEN SIKILDIK. LÜTFEN BİRİLERİ BU İŞE DUR DESİN, BU PARALAR DAHA GÜZEL PROJELERE HARCANSIN ARTIK .

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder