27 Mart 2009 Cuma

Disiplin Yönetmeliği Görüşülüyor

YÖK Genel Kurulu, 24-25 Mart tarihlerinde yaptığı toplantılarda YÖK Kanunu’nun yanı sıra Disiplin Yönetmeliği’nde yapılacak değişikliklere ilişkin görüşmelere devam etti.

YÖK Genel Kurulu, 24-25 Mart tarihlerinde yaptığı toplantılarda YÖK Kanunu'nun yanı sıra Yönetici, Öğretim Elemanı ve Memurları Disiplin Yönetmeliği'nde yapılacak değişikliklere ilişkin görüşmelere devam etti. YÖK, görüşmeleri 31 Mart'ta yapılacak toplantıda sürdürme kararı aldı. YÖK'ten yapılan açıklamada, Yükseköğretim Kurulu'nun dün ve önceki gün gerçekleştirilen Genel Kurul toplantılarında 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun bazı maddelerinin değiştirilmesi konusunu görüştüğü, Eğitim Komisyonu raporlarına ilişkin çalışmalar gerçekleştirdiği, ayrıca “Yükseköğretim Kurumları Yönetici, Öğretim Elemanı ve Memurları Disiplin Yönetmeliği”nde yapılacak değişikliklere ilişkin görüşmelere devam ettiği kaydedildi.
Açıklamada, Toplantıda 10 Şubat 2009 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan “Yurtdışı Yükseköğretim Diplomaları Denklik Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik”te belirtilen, uzaktan eğitim programları diplomalarının alındığı yükseköğretim kurumunun ve ilgili programın değerlendirilmesine ilişkin usul ve esasların da belirlendiği açıklandı. Yükseköğretim Yürütme Kurulu üyesi Prof. Dr. Atilla Eriş ve Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durman'ın Bologna Süreci ve Yükseköğretim Yeterlikler Çerçevesi konusunda Genel Kurul'a sunum gerçekleştirdiği de ifade edilen açıklamada, Yükseköğretim Kurulu'nun bir sonraki toplantısının 31 Mart 2009'da olacağı bildirildi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder