3 Eylül 2009 Perşembe

Emniyete Zorunlu Bağış!

Özel güvenlik şirketlerinde ders veren görevli polislere elde ettiklerigelirin yüzde 10'unu emniyete bağışlama zorunluluğu geti-rildi. Ankara Emniyet Müdürü Orhan Özdemir, elde edilecekparanın zor durumdaki polis ailelerine dağıtılacağını belirtti. Özel güvenlik eğitim şirketlerinde ders vererek ek gelir elde eden polisler bundan sonra aldıkları ücretin yüzde 10'unu emniyete bağışlayacak. Ankara Emniyet Müdürü Orhan Özdemir, elde edilecek gelirin, sosyal hizmetler şubesince zor durumdaki polislerin ailelerine destek amacıyla kullanılacağını belirtti. Özel Güvenlik Eğitim Kurumları birçok polis için ek gelir kapısı oldu. Emekli polisler bu şirketlerin yönetimine girerken görevdeki polisler de özel güvenlik eğitim kurumlarında öğretmenlik yapmaya başladı. Emniyet Genel Müdürlüğü de mesai saatlerinde belirli saatleri aşmamak kaydıyla mesai saatlerinde dahi polislerin bu derslere girebilmesinin yolunu açtı. Sigara içen ve şişman polisleri disiplin soruşturmasıyla uyaran, yayınladığı tasarruf genelgesiyle israfın önüne geçmeyi hedefleyen Ankara Emniyet Müdürü Orhan Özdemir, özel güvenlikten ek gelir elde eden polislere sürpriz yaptı. Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü'nden derslere giren polislerin listesini çıkartan Özdemir, gelirin yüzde 10'unun bağışlanmasını istedi. Bu amaçla derslere giren polislerden 'gönüllü olarak' yüzde 10 bağışta bulunduklarına dair taahhütname aldı. Emniyet Genel Müdürlüğü mesleklerini aksatmamaları kaydıyla polislere haftada 8 saate kadar özel güvenlik derslerine girilmesine izin veriyor. Ayda 32 saat derse girecek bir polisin eline 600-1000 TL arasında para geçebiliyor. Polisler, 'terörizm patlayıcı madde tanımlama teknikleri', 'şüpheli teşhisi', 'devriye teknikleri', 'telsiz kullanımı', 'VIP koruma' gibi çok sayıda derse girebiliyor. Ankara Emniyet'indeki uygulamanın önümüzdeki aylarda ülke geneline yaygınlaşacağı belirtiliyor.

Özel güvenlik şirketlerinde ders veren görevli polislere elde ettiklerigelirin yüzde 10'unu emniyete bağışlama zorunluluğu geti-rildi. Ankara Emniyet Müdürü Orhan Özdemir, elde edilecekparanın zor durumdaki polis ailelerine dağıtılacağını belirtti.Özel güvenlik eğitim şirketlerinde ders vererek ek gelir elde eden polisler bundan sonra aldıkları ücretin yüzde 10'unu emniyete bağışlayacak. Ankara Emniyet Müdürü Orhan Özdemir, elde edilecek gelirin, sosyal hizmetler şubesince zor durumdaki polislerin ailelerine destek amacıyla kullanılacağını belirtti.Özel Güvenlik Eğitim Kurumları birçok polis için ek gelir kapısı oldu. Emekli polisler bu şirketlerin yönetimine girerken görevdeki polisler de özel güvenlik eğitim kurumlarında öğretmenlik yapmaya başladı. Emniyet Genel Müdürlüğü de mesai saatlerinde belirli saatleri aşmamak kaydıyla mesai saatlerinde dahi polislerin bu derslere girebilmesinin yolunu açtı.Sigara içen ve şişman polisleri disiplin soruşturmasıyla uyaran, yayınladığı tasarruf genelgesiyle israfın önüne geçmeyi hedefleyen Ankara Emniyet Müdürü Orhan Özdemir, özel güvenlikten ek gelir elde eden polislere sürpriz yaptı. Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü'nden derslere giren polislerin listesini çıkartan Özdemir, gelirin yüzde 10'unun bağışlanmasını istedi. Bu amaçla derslere giren polislerden 'gönüllü olarak' yüzde 10 bağışta bulunduklarına dair taahhütname aldı.Emniyet Genel Müdürlüğü mesleklerini aksatmamaları kaydıyla polislere haftada 8 saate kadar özel güvenlik derslerine girilmesine izin veriyor. Ayda 32 saat derse girecek bir polisin eline 600-1000 TL arasında para geçebiliyor.Polisler, 'terörizm patlayıcı madde tanımlama teknikleri', 'şüpheli teşhisi', 'devriye teknikleri', 'telsiz kullanımı', 'VIP koruma' gibi çok sayıda derse girebiliyor. Ankara Emniyet'indeki uygulamanın önümüzdeki aylarda ülke geneline yaygınlaşacağı belirtiliyor.

Özel güvenlik şirketlerinde ders veren görevli polislere elde ettiklerigelirin yüzde 10'unu emniyete bağışlama zorunluluğu geti-rildi. Ankara Emniyet Müdürü Orhan Özdemir, elde edilecekparanın zor durumdaki polis ailelerine dağıtılacağını belirtti.Özel güvenlik eğitim şirketlerinde ders vererek ek gelir elde eden polisler bundan sonra aldıkları ücretin yüzde 10'unu emniyete bağışlayacak. Ankara Emniyet Müdürü Orhan Özdemir, elde edilecek gelirin, sosyal hizmetler şubesince zor durumdaki polislerin ailelerine destek amacıyla kullanılacağını belirtti.Özel Güvenlik Eğitim Kurumları birçok polis için ek gelir kapısı oldu. Emekli polisler bu şirketlerin yönetimine girerken görevdeki polisler de özel güvenlik eğitim kurumlarında öğretmenlik yapmaya başladı. Emniyet Genel Müdürlüğü de mesai saatlerinde belirli saatleri aşmamak kaydıyla mesai saatlerinde dahi polislerin bu derslere girebilmesinin yolunu açtı.Sigara içen ve şişman polisleri disiplin soruşturmasıyla uyaran, yayınladığı tasarruf genelgesiyle israfın önüne geçmeyi hedefleyen Ankara Emniyet Müdürü Orhan Özdemir, özel güvenlikten ek gelir elde eden polislere sürpriz yaptı. Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü'nden derslere giren polislerin listesini çıkartan Özdemir, gelirin yüzde 10'unun bağışlanmasını istedi. Bu amaçla derslere giren polislerden 'gönüllü olarak' yüzde 10 bağışta bulunduklarına dair taahhütname aldı.Emniyet Genel Müdürlüğü mesleklerini aksatmamaları kaydıyla polislere haftada 8 saate kadar özel güvenlik derslerine girilmesine izin veriyor. Ayda 32 saat derse girecek bir polisin eline 600-1000 TL arasında para geçebiliyor.Polisler, 'terörizm patlayıcı madde tanımlama teknikleri', 'şüpheli teşhisi', 'devriye teknikleri', 'telsiz kullanımı', 'VIP koruma' gibi çok sayıda derse girebiliyor. Ankara Emniyet'indeki uygulamanın önümüzdeki aylarda ülke geneline yaygınlaşacağı belirtiliyor.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder