12 Şubat 2009 Perşembe

2009 Yılı Dünya Salon Okçuluk Şampiyonası


- Tüm samimiyetimle, yarışmaya katılan okçuluk milli takımına başarılar diliyorum, ama bu iş böyle olmaz ! Daha önce söylemiştim bir yıl yorum yapmayacağım federasyon hakkında diye, yorum yok sabır var. Herkese başarılar !
- Dünya' da Salon yarışmaları çok zorlu geçer, compound yay dalında Amerika, Avusturalya ve Avrupa ülkeleri çok ileri seviyedeler. Recurve yay dalında eskeza Avrupa çok başarılı çünkü soğuk iklim nedeniyle salon çalışmaları daha yoğun geçiyor. Ayrıca aşırı sayıda yarışmalara iştirak edebiliyorlar. Üstüne üstlük her ülkenin oturmuş okçuluk sistemleri var.
- Biz işte bu ortamda yetişmiş sporcularla yarışacağız. İzmir' deki Salon Dünya Şampiyonası' nda sadece recurve yay genç bayan takımımız 2. olmuştu. Şimdiki puanlarımızı Dünya ortalamasıyla kıyaslarsak çok daha fazla çalışmaya ve çabalamaya ihtiyacımız var. Kore' li hocamızında bir sınavı olacak bu yarışma, sporcularımızla bir yıldan beri birlikte çalışan sayın Kim Young Ho ülkemiz adına inşaallah başarılı olur. Tekrar başarılar diliyorum.

DUNYA SAMPYONASI KAFILE LISTESI - 2009 - ... >>>

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder